Ad image

Tag: Albin Kurti

Kurti për marrëveshjen finale: Unë thashë në shkurt, ata thanë në mars, unë pranova marsin ata e lanë krejt

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për zhvillimet e ndodhura në

12:41 -23/11/2022

Drecun: PDK dhe LDK në Amerikë për rrëzimin e Albin Kurtit nga pushteti

Kryetari i ashtuquajturës “Komisioni Parlamentar për Kosovë dhe Metohi”, Milovan Drecun, në

14:53 -18/11/2022

Kryeministri Kurti pret ambasadorin jo-rezident të Japonisë për Kosovë, Akira Mizutani

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim ambasadorin jo-rezident të Japonisë

17:32 -08/11/2022

Kurti jep detaje për planin franko-gjerman: Më 9 shtator ma sollën këshilltarët e Scholz dhe Macron, ka bazë të mire

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i pyetur nga gazetarët për planin franko-gjerman

16:57 -07/11/2022

Gjashtë vjet nga vdekja e Astrit Deharit, Kurti: Është aktivist që nuk shuhet kurrë

Sot janë bërë gjashtë vjet nga vdekja e mistershme e aktivistit të

10:53 -05/11/2022

Kurti për dialogun Kosovë-Serbi: Ndërmjetësuesit kërkuan që të mbeten konfidenciale temat e bisedimeve

ryeministri i Kosovës, Albin Kurti i cili po merr pjesë në Samitin

14:56 -03/11/2022

Qeveria për vendimin e targave: SHBA-ja dhe BE-ja kanë qenë të njoftuara paraprakisht

Qeveria e Kosovës mori vendim për zbatimin e vendimit për riregjistrimin e

21:14 -31/10/2022

Edhe një “jo” e Kurtit ndaj kërkesave të SHBA-së

Qeveria e Kosovës “është treguar konstruktive dhe kreative në adresimin e brengave

20:19 -31/10/2022

Kurti themelon një këshill për shënimin e përvjetorit të pavarësisë së Shqipërisë

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë është miratuar propozim-vendimi për themelimin e

11:11 -26/10/2022

​Kurti: Trendi i rritjes së të hyrave nga ATK po vazhdon vit pas viti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka lavëdruar Administratën Tatimore të Kosovës për

10:07 -26/10/2022