Ad image

Vetëm 49 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Kosova News
Kosova News 08:11 -08/06/2022

Në 24-orëshin e fundit nuk është shënuar asnjë rast i ri me COVID-19 në Kosovë, dhe nuk ka pasur asnjë rast të vdekjes nga koronavirusi.

Të dhënat e publikuara nga Ministria e Shëndetësisë tregojnë se dje janë shëruar gjashtë qytetarë.

Sipas MSH-së, në Kosovë aktive me COVID-19 janë 49 raste, kurse që nga shfaqja e pandemisë numri i të prekurve ka arritur në 228,397.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë thuhet se të shëruar janë 225,209 persona, ndërsa të vdekur nga koronavirusi janë 3,139./Kosovanews/

TAGGED: ,
Shpërndaje