Ad image

Kosova News

23395 Articles

Osmani: E rrezikshme të kesh fqinj si Serbia

 “Është e rrezikshme të kesh një fqinj si Serbia. NATO dhe forcat

20:44 -05/02/2023

Barcelona – Sevilla, formacionet zyrtare

Skuadra e Barcelonës sonte takohet me Sevillan.Barcelona dhe Sevilla takohen me fillim

20:32 -05/02/2023

Ylli shënon fitore bindëse ndaj Bashkimit

Golden Eagle Ylli është rikthyer te fitoret, duke mundur Bashkimin me rezultat

20:23 -05/02/2023

Inter – Milan, formacionet zyrtare

 “Derby della Madonnina” do të zhvillohet sonte, në kuadër të javës së

20:06 -05/02/2023

Kusari-Lila: Kemi hyrë në dy muajt kritikë për kursimin e energjisë

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka bërë thirrje

19:57 -05/02/2023

Bayerni triumfon ndaj Wolfsburgut dhe rimerr kreun

Bayern Munichu ka fituar me lehtësi në udhëtim te Wolfsburgu (4-2) në

19:52 -05/02/2023

Mbajtën të mbyllura dy gra në Drenas, arrestohen të dyshuarit

Policia e Kosovës, saktësisht hetuesit policorë në Drenas, kanë siguruar sot prezencën

19:45 -05/02/2023

Tottenhami mposht Manchester Cityn

Tottenhami ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 1-0 në ndeshjen e javës

19:39 -05/02/2023

Ukrainasit thonë se i kanë vrarë më shumë se 131 mijë ushtarë rusë deri më tani

Ukraina në përditësimin e fundit ka thënë se ka vrarë 131,290 ushtarë

19:06 -05/02/2023

Për shkak të borës, mbyllet rruga që lidh Kosovën me Malin e Zi

Vendkalimi kufitar në Kullë, që lidh Kosovën me Malin e Zi, vazhdon

18:56 -05/02/2023