Ad image

Tag: Kosova

Hapet konkurs në Ministrinë e Mbrojtjes (FSK) – Bëhu ushtar i Republikës së Kosovës

Ministria e Mbrojtjes së Republikës së Kosovës prej sot e deri më

09:57 -15/12/2022

Ndërrimi i komandës në bazën ushtarake amerikane në “Bonstill”, shprehet gatishmëri për ruajtjen e paqes dhe sigurisë  

Me një ceremoni të veçantë të mërkurën në bazën ushtarake amerikane “Bonstill”

15:34 -02/11/2022

Diplomati britanik: Një ditë Kosova dhe Shqipëria do të bashkohen

Bashkimi kombëtar mes Kosovës dhe Shqipërisë një ditë mund të bëhet realitet.

21:36 -31/10/2022

Ministrja e Jashtme gjermane: BE i ka premtuar Kosovës liberalizimin, duhet ta përmbushë atë

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, ka përmendur sot liberalizimin e vizave

14:39 -21/10/2022

Bregu: Lëvizjet mes Kosovës dhe Bosnjës do të bëhen pa viza

Ministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor do të nënshkruajnë të premten

14:26 -21/10/2022

Këshilli i Sigurimit të OKB-së sonte diskuton për Kosovën

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve

16:26 -18/10/2022

Duke e përmendur Kosovën dhe Bosnjën, ekspertët amerikanë thonë se Rusia mund të nxisë trazira në Ballkan

Ekspertët amerikanë, Ian Brzezinski – këshilltar i lartë në Këshillin e Atlantikut

19:03 -01/10/2022

SHBA: Përkrahim dialogun, të bazuar në njohje reciproke

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përkrahin dialogun Kosovë-Serbi, të bazuar në njohje

14:23 -21/09/2022

Instituti holandez parashikon liberalizimin e vizave në fund të vitit 2022

Qëndrimi i Holandës, një prej vendeve anëtare të BE-së që është kundër

19:38 -19/09/2022

Kosova në OKB, Serbia kërkon veton ruse dhe kineze

Pas debatit dy ditësh për dialogun me Kosovën, parlamenti i Serbisë e

20:47 -16/09/2022