Ad image

Lavrov, nuk e fsheh, idenë e ‘Ballkanit të Hapur’, e quan iniciativë të Serbisë

Kosova News
Kosova News 16:20 -06/06/2022

Ndalimi i vizitës në Serbi, për ministrin e Punëve të Jashtme i Rusisë, Sergey Lavrov, ka shumë kuptime. Në një konferencë për media të mbajtur në Moskë, ai ka thënë se është ndaluar të shkoj në Beograd nga Perëndimi, pasi zyrtarët e Brukselit nuk kanë dashur që Rusia të konfirmojë pozicionin për Kosovën, Bosnjë-Hercegovinën

“Dhe të shprehim përkrahjen për iniciativën e Beogradit ‘Ballkani i Hapur’”, ka thënë Lavrov, shkruajnë mediat në Serbi, përcjellë Kosovanews.

Shpërndaje