Ad image

Tag: Rusia

Përdorimi i bombave të pista – Zelenski: Kemi prova

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenski, në video-mesazhin e tij të fundit, deklaroi se

10:39 -04/11/2022

“Situata më serioze në dekada”: Norvegjia ngre nivelin e gatishmërisë ushtarake

Kryeministri i Norvegjisë, Jonas Gahr Støre, ka thënë se arsyeja për “shtrëngimin”

18:07 -31/10/2022

NATO paralajmëron Rusinë: Mos përdorni “bombën e pistë” si pretekst për përshkallëzim konflikti

NATO ka thënë se Rusia nuk duhet të përshkallëzojë konfliktin në Ukrainë

22:03 -24/10/2022

SHBA do të vazhdojë kontaktet me Rusinë – Blinken thotë se Putini nuk është i interesuar të ndalojë luftën

Antony Blinken thotë se SHBA do të vazhdojë kontaktet me Rusinë, por

10:09 -22/10/2022

34 milionë të vrarë në vetëm 5 orë! Çfarë ndodhë nëse Rusia përdorë armët bërthamore (VIDEO)

Kërkuesit e universitetit të Princtonin në bashkëpunim me Programin për Shkencë dhe

11:10 -21/10/2022

Rusia lëshon alarmin: Jemi pranë përplasjes direkte me NATO-n

Rusia dhe NATO janë pranë një përplasjeje të drejtpërdrejtë në Ukrainë. Është

15:56 -20/10/2022

Ukraina gjen 40 dronë dhe tri raketa me të cilat Rusia e sulmoi që nga mbrëmja e së dielës

Gati 40 dronë u rrëzuan në të gjithë Ukrainën të dielën në

11:45 -17/10/2022

Si u bë Rusia padashje furnizuesi kryesor i armëve të ushtrisë së Ukrainës?

Një hetim i realizuar nga Wall Street Journal (WSJ), ka konstatuar se

12:16 -06/10/2022

Rusia parashikon 5 milionë tonë më shumë grurë nga zonat e aneksuara të Ukrainës

Ministri rus i Bujqësisë, Dmitry Patrushev, deklaroi sot para gazetarëve se rajonet

17:42 -04/10/2022

Dështon mobilizimi rus, tre rezervistë vdesin në qendrën e trajnimit – njëri bëri vetëvrasje e dy tjerët nga problemet shëndetësore

Mobilizimi i pjesshëm i Moskës nuk është duke shkuar sipas planeve, pasi

18:05 -03/10/2022