Ad image

Policia: Zafir Berisha sulmoi fizikisht zyrtarët policorë

Alban Begolli
Alban Begolli 17:51 -08/06/2022

Gjatë ditës së sotme në Prizren është arrestuar ish-zëvendësministri i Punëve të Brendshme dhe ish-deputeti Zafir Berisha.

Nga Policia në Prizren për thonë se ai i ka sulmuar zyrtarët policorë pasi këta të fundit e kanë dënuar për kundërvajtje.

Siç thotë Policia, në shenjë pakënaqësie i njëjti i ka fyer, ofenduar, kërcënuar dhe në fund i ka sulmuar fizikisht policët.

Ai ngarkohet për veprën penale “Sulm ndaj personit zyrtar”./Indeksonline/

Lexo Edhe:

Shpërndaje