Ad image

​10 raste të reja me COVID-19

Kosova News
Kosova News 13:23 -11/06/2022

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë dhënë 70 doza të vaksinës kundër COVID-19, transeton KosovaNews.

Sipas njoftimit, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.829.819 doza të vaksinës.

“Deri më sot 823.408 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 102.957 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. Nga 281 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 5 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.240. Në total numri i rasteve aktive është 46”, thuhet në njoftim.

Shpërndaje