Ad image

Tërmet në Detin Adriatik, ja ku ishte epiqendra

Kreshnik Llabjani
Kreshnik Llabjani 09:30 -06/06/2022

Edhe një tjetër lëkundje toke ka ndodhur sot. Sipas EMSC, një tërmet me magnitudë 4 të shkallës Rihter është regjistruar në detin Adriatik, respektivisht 63 km nga Durrësi dhe 12 km nga Ulqini.

Një tërmet me magnitudë 4.0 shkallë të Rihterit ka goditur të hënën Detin Adriatik.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane Mesdhetare, ky tërmet ka pasur thellësi prej 2 kilometrash.

Lëkundjet u dëgjuan rreth orës 04:16 të mëngjesit.

Sipas EMSC-së, epiqendra e këtij tërmeti ka qenë 12 kilometra në jugperëndim të Ulqinit dhe 63 kilometra në veriperëndim të Durrësit.

Kujtojmë se edhe pasditen e djeshme lëkundje tërmeti u ndjenë në Durrës.

Sipas EMSC tërmeti dje ishte 3.5 i shkallës Rihter.

Epiqendra ishte 3 km në largësi të Durrësit dhe 30 km nga Tirana, ndërsa thellësia 10 km.

Shpërndaje