Ad image

Atentat në qendër të Shkodrës, një i vrarë dhe një i plagosur

Jeton Sopa
Jeton Sopa 09:19 -03/06/2022

Shqipëria është tronditur nga një atentat me armë zjarri në Shkodër. Si pasojë e të shtënave me armë zjarri ka mbetur i vrarë një person, ndërsa është plagosur një tjetër.

Shqipëria është tronditur nga një atentat me armë zjarri në Shkodër. Si pasojë e të shtënave me armë zjarri ka mbetur i vrarë një person, ndërsa është plagosur një tjetër.

Ngjarja ka ndodhur pranë tregut në lagjen “Rus” dhe raportohet se viktima ka inicialet N. B., ndërkohë që nuk dihet identiteti i të plagosurit.

Ndërkohë një makinë e djegur është gjetur në zonën e by-pass që mendohet të jetë përdorur nga atentatorët.

Forca të shumta policore kanë ngritur postblloqe në hyrje daljet e qytetit dhe po punojnë për kapjen e autorëve.

Shpërndaje