Ad image

Presidentja Osmani takohet sot me presidentin e Këshillit Evropian

Kosova News
Kosova News 09:15 -15/06/2022

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot  do ta pret në takim Charles Michel, president i Këshillit Evropian.

Kështu ka njoftuar zyra e presidentes, teksa treguan se takimi fillon në ora 10:00.

Çështja kryesore që Kosova e ka të hapur me Bashkimin Evropian është liberalizimi i vizave.

Po ashtu, BE-ja është ndërmjetësuese e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Shpërndaje