Ad image

Presidentja Osmani, ftohet për vizitë zyrtare në Slloveni

Kosova News
Kosova News 17:20 -06/06/2022

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor, ka ftuar homologen e tij nga Kosova Vjosa Osmani – Sadriu, që të vizitoj Slloveninë. Ftesën e Pahor, presidentja Osmani e ka pranuar nga ambasadorja e Republikës së Sllovenisë, Minca Benedejçiq me të cilën diskutoi për zhvillimet në vend dhe rajon.

Gjatë takimit, Benedejçiq ia dorëzoi Presidentes Osmani ftesën e presidentit të Sllovenisë Pahor për të realizuar vizitë zyrtare në këtë vend gjatë muajit korrik, njofton zyra për informim e presidentes, raporton Kosovanews.

Në njoftim, bëhet e ditur se Osmani ka pranuar ftesën, duke theksuar se vizita do të kontribuojë në thellimin e mëtejmë të raporteve ndërshtetërore në fushat e interesit të dyanshëm. /Kosovanews/

Shpërndaje