Ad image

Kryeministri Kurti viziton ministrin Latifi pas operimit në QKUK

Alban Begolli
Alban Begolli 17:18 -10/06/2022

Pas takimit të tij me kancelarin gjerman Olaf Scholz, kryeministri i vendit Albin Kurti, ka vizituar ministrin e shëndetësisë Rifat Latifi,  në Qëndrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), raporton KosovaNews

Ministri i shëndetësisë, Latifi, në mesnatën e mbëmshme është shtirrë në spital dhe i është nënshtruar një intervenimi kirurgjik në apandesit, apo siç quhet në gjuhën popullore “zorra qorre”.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjendja e ministrit pas operimit, është stabile.

Shpërndaje