Ad image

Udhëheqësi çeçen i bën thirrje Zelenskyt të dorëzohet

Bekim Morina
Bekim Morina 11:28 -05/06/2022

Udhëheqësi çeçen, Ramzan Kadyrov, ka deklaruar se paralajmërimi i tij për presidentin e Ukrainës që të dorëzohet do të jetë i fundit.

Nëpërmjet një mesazhi në rrjete sociale, ai i ka bërë thirrje Zelenskyt që të dorëzohet duke shtuar se nëse nuk del me duart lart dhe nuk njofton se po dorëzohet atëherë , ai do të jetë gati të reagojë kundër tij.

Nga ana tjetër presidenti i Ukrainës, ka shprehur qartë se beteja për lirinë e Ukrainës nuk do të ndalet dhe se ai do të qëndrojë krah qytetarëve të tij për të luftuar për vendin, kundër pushtuesit rus deri në fund.

Shpërndaje