Ad image

Të shtëna me armë në ShBA, 3 viktima

Bekim Morina
Bekim Morina 11:56 -05/06/2022

Tre persona janë vrarë dhe 15 të tjerë janë plagosur nga të shtënat masive në Filadelfia të shtunën mbrëma, pasi një person i armatosur hapi zjarr në një zonë në vend.

Dy nga viktimat janë një grua 25-vjeçare dhe një burrë 22-vjeçar.

I dyshuari është në mesin e të plagosurve dhe po trajtohet në një spital lokal për një lëndim jashtë rrezikut për jetën.

Një burim policor i tha ABC Philadelphia se kur oficerët mbërritën në vendngjarje pak para mesnatës, ata takuan një të dyshuar mashkull, i cili po qëllonte në turmë.

Një oficer qëlloi tre herë në drejtim të të dyshuarit.

Rasti vazhdon të hetohet.

Shpërndaje