Ad image

Sfeçla:  Edhe një aksion i suksesshëm – Konfiskohen 4 mijë fishekë nga një serb në Jarinje

Kreshnik Llabjani
Kreshnik Llabjani 13:50 -09/06/2022

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka treguar se sot është zhvilluar një aksion shumë i rëndësishëm i organeve të rendit, me ç’rast janë konfiskuar 4 mijë fishekë nga një serb.

Ministri tha se ky aksion është kryer në vazhdën e aktiviteteve tjera për forcimin e sovranitetit të Republikës së Kosovës.

“4 mijë fishekë i konfiskuam. Pra, edhe një aksion tjetër shumë i suksesshëm e i rëndësishëm për forcimin e sovranitetit të vendit tonë.  Në pikën kufitare në Jarinje, Policia e Republikës së Kosovës ndaloi një të dyshuar me shtetësi serbe, punëtor i integruar nga strukturat paralele në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe të Infrastrukturës”, konfirmoi ministri Sfeçla.

Bëhet e ditur se dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë dhe ndaj tij do të m,erren masat sipas dispozitave ligjore.

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla e ka përgëzuar Policinë e Kosovës për punën e madhe dhe për profesionalizmin e tyre të lartë./Kosovanews/

TAGGED: ,
Shpërndaje