Ad image

Protestuesit futen brenda oborrit, lëndohet një polic (VIDEO)

Kreshnik Llabjani
Kreshnik Llabjani 11:03 -06/06/2022

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tashmë kanë hyrë në oborrin e Kuvendit të Kosovës, me ç’rast kanë  gjuajtur gjësende në derën e Kuvendit të Kosovës.

Policia ka përdorë sprej për të ndaluar turmën e protestuesve.

Si pasojë e shtyrjeve dhe gjuajtjeve, një pjesëtar i Policisë së Kosovës është lënduar dhe shihet derisa shoqërohet duke u larguar nga një kolege.

Në ndërkohë forcave të rendit u janë bashkuar edhe Njësia Speciale e Policisë së Kosovës.

TAGGED: ,
Shpërndaje