Ad image

Bëhen për spital prishtinasit që u përleshen në mes vete, 9 persona përfundojnë në pranga

Alban Begolli
Alban Begolli 11:24 -13/06/2022

olicia e Kosovës (PK) njofton se janë arrestuar nëntë persona në Prishtinë, nën dyshimin se të njëjtit u përleshën fizikisht.

Përmes raportit 24 orësh, policia bën të ditur se tre prej tyre kanë pranuar tretman mjekësor.

“Janë arrestuar nëntë (9) të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që të njëjtit janë përleshur fizikisht në mes vete. Si pasojë tre prej tyre kane pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor”, thuhet në njoftim.

Bëhet e ditur se me vendim të prokurorit, tetë prej të dyshuarve u dërguan në mbajtje, ndërsa një u lirua në procedurë të rregullt. 

Shpërndaje