Ad image

Arrestohet një person për vrasje në tentativë, policia jep detaje

Kosova News
Kosova News 15:14 -25/01/2023

Policia e Kosovës njofton se sot është arrestuar një person i dyshuar për veprën vrasje në tentativë, që ka ndodhë me datën 08.01.2023, në lagjen Emshir, në Prishtinë, saktësisht në një lokal ku nga arma e zjarrit është plagosur një person.

Hetuesit rajonal kanë ndërmarrë menjëherë veprime operative e hetimore të cilat kanë rezultuar me identifikimin e dy personave të dyshuar, si dhe arrestimin e njërit nga ta.

Personi i arrestuar:

– I. Q, mashkull 36 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,

pas intervistimit me vendim të prokurorit të shtetit, i është shqiptuar masa e ndalimit prej 48 orësh, për veprat vrasje në tentativë dhe armëmbajtje pa leje, pasi që të njejtit i janë gjetë dhe sekuestruar:

-një armë zjarri

-një karikator

-14 fishekë dhe

-një thikë.

Hetuesit janë në kërkim të personit të dytë të dyshuar, i cili aktualisht ndodhet në arrati, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Shpërndaje