Ad image

Rama: Mali i Zi, zyrtarisht në “Ballkanin e Hapur”

Kosova News
Kosova News 19:36 -07/06/2022

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka shpërndarë në rrjetet sociale një foto të takimit në Ohër me homologun malazez Dritan Abazoviq dhe ambasadorin amerikan në SHBA, Chris Hill.

Rama shpreh kënaqësinë që Abazoviq iu bashkua zyrtarisht nismës së “Ballkanit të Hapur”.

“Kënaqësi marrja e kafes së sapo mbërritjes në Ohër, me kryeministrin, Dritan Abazoviq, i cili sot fut zyrtarisht Malin e Zi në Ballkanin e Hapur, si edhe me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Serbi, Chris Hill, i cili është një mik i kahershëm i Shqipërisë e shqiptarëve, po dhe një mbështetës i vendosur i Ballkanit të Hapur”, shkruan Rama./A2

Shpërndaje