Ad image

Shumë shërbime – dokumente prej sot merren në e-Kosova

Kreshnik Llabjani
Kreshnik Llabjani 10:45 -09/06/2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, do të marrin pjesë sot në lansimin e shërbimeve të reja elektronike në portalin e-Kosova.

Në këtë platformë përfshihen certifikata e lindjes, ekstrakti i lindjes, certifikata e martesës dhe certifikata e vdekjes, si dhe shërbimin për vazhdimin e regjistrimit të veturës.

Ngjarja do të fillojë nga ora 12:00 te ndërtesa e Qeverisë së Kosovës, salla P-38./Kosovanews/

Shpërndaje