Ad image

​Presidentja Osmani uron presidentin e ri të Shqipërisë: Bashkë do të punojmë që t’i sjellim vendet tona më afër BE-së

Jeton Sopa
Jeton Sopa 20:23 -04/06/2022

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e sapozgjedhur të Shqipërisë, Bajram Begaj, duke thënë se së bashku do të punojnë që raportet vëllazërore ndërmjet Kosovës e Shqipërisë t’i thellojnë edhe më tej, si dhe t’i sjellim vendet tona më afër BE-së, transmeton KosovaNews.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e sapozgjedhur të Shqipërisë, Bajram Begaj, duke thënë se së bashku do të punojnë që raportet vëllazërore ndërmjet Kosovës e Shqipërisë t’i thellojnë edhe më tej, si dhe t’i sjellim vendet tona më afër BE-së.

“Urime të përzemërta për presidentin e sapozgjedhur të Shqipërisë, z. Bajram Begaj! Ju uroj suksese në rolin tuaj të ri dhe shumë të rëndësishëm”, ka shkruar Osmani në Facebook. 

Lexo po ashtu:

Shpërndaje