Ad image

Ministrja Gërvalla takon Sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Blinken

Kosova News
Kosova News 19:39 -10/06/2022

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është takuar me Sekretarin e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken.

Për këtë takim, ajo njoftoi në llogarinë e saj në Twitter.

“E inkurajuar nga një shkëmbim i besueshëm, kuptimplotë dhe i përzemërt me Sekretarin e Shteteve të Bashkuara Blinken për sigurinë dhe bashkëpunimin në Ballkan dhe të ardhmen euroatlantike të Kosovës”, deklaroi Gërvalla, duke publikuar edhe fotografitë.

“Gjithmonë do të ketë një lidhje të veçantë SHBA-Kosovë – nuk mund të kishim një mik më të vërtetë! Faleminderit Anthony Blinken”, ka thënë Gërvalla.

Takimi është realizuar në kuadër të Samitit të krerëve të shteteve të Evropës Juglindore (SEECP) që po mbahet në Greqi, e ku po merr pjesë edhe presidentja Vjosa Oamani. RTKlive

Shpërndaje