Ad image

Kurti në panairin e librit: Po vizitoj çdo stendë, do të blej gjithandej

Kosova News
Kosova News 18:40 -11/06/2022

Kryeministri Albin Kurti është duke vizituar librashitësit të cilët po marrin pjesë në Panairin e Librit, “Prishtina 2022”.

Ai shkurtimisht për KlanKosova.tv ka thënë se ka në plan të blejë disa libra.

“Po shkoj tek secila stendë, do të blej gjithandej”, është përgjigjur Kurti.

Derisa ka vizituar stendat, Kurtit në disa raste i janë bërë libra dhuratë.

Bashkë me të teksa po viziton shtëpitë botuese të pranishme në panair, janë edhe ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku,  ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe deputeti Avni Dehari.

Shpërndaje