Ad image

Kryediplomati i Austrisë në MPJ, buzëqeshje e përqafime me Gërvallën

Alban Begolli
Alban Begolli 12:49 -14/06/2022

Kryediplomati i Austrisë, Alexander Schallenberg e ka takuar homologen e tij në Kosovë, ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

Si me presidenten Vjosa Osmani paraprakisht, Schallenberg u duk në disponim dhe i afërt me Gërvallën.

Në fotografitë e T7 shihet teksa Schallenberg dhe Gërvalla e përqafojnë njëri-tjetrin në tepihun e kuq të shtruar në hyrje të MPJ-së.

LEXO EDHE:

Shpërndaje