Ad image

Kongresmeni amerikan Ritchie Torres do ta vizitojë Kosovën

Kosova News
Kosova News 08:42 -18/11/2022

Kongresmeni amerikan, Ritchie Torres, do ta vizitojë Kosovën këtë javë.

Këtë e ka bërë të ditur Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook.

Kreu i LDK-së i cili po qëndron në një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të enjten ka takuar Torres’in i cili është edhe bashkëkryesues i Grupit për Shqiptarët në Kongresin Amerikan.

“Kongresmeni Torres do të jetë këtë javë për vizitë në Kosovë. Përveçse do të gjej një vend të bukur me histori plot, do të gjej dhe një popull mirënjohës për rolin e ShBA-ve në Kosovë”, ka shkruar Abdixhiku.

Shpërndaje