Ad image
Scholz

​Kancelari gjerman arrin në sheshin Skenderbeu në Prishtinë

Alban Begolli
Alban Begolli 10:45 -10/06/2022

Pas aterimit në Aeroportin “Adem Jashari”, kancelari gjerman Olaf Scholz tanimë ka mbërritur n në sheshin Skënderbe të kryeqytetit, ku po pritet me nderime të larta shtetërore, raporton KosovaNews.

Kryeministri i vendit, Albin Kurti bashkë me ambasadorin gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, e kishin pritur kancelarin në në Aeroportin e Prishtinës.

Kancelari gjerman, Olaf Scholz do të qëndrojë paraditen e së premtes në Prishtinë ku do të takohet me kryeministrin Albin Kurti, si dhe së bashku do të kenë edhe një konferencë të përbashkët për media.

Kancelari pritet ta takojë edhe kontingjentin gjerman të trupave të KFOR-it./KosovaNews/

Shpërndaje