Ad image

Policia braziliane sekuestron 350 kg kokainë dhe 300 mijë dollarë në banesën e shqiptarit

Kosova News
Kosova News 16:46 -15/06/2022

Policia braziliane më 7 qershor ka gjetur në banesën e shqiptarit Altin Drimadhes në San Paolo 300 mijë dollarë para cash dhe 350 kg kokainë.

Si pasojë autoritetet vendase të San Paolos kanë shpallur në kërkim kokën e trafikut të lëndëve narkotike, Altin Drimadhes.

Sipas medieve braziliane, kokaina ishte paketuar nën logon e markës se njohur të veshjes “Luis Vuitton”.

Policia brazilianë çarmatosi fillimisht dy shtetas vendas që e ruanin.

Sipas autoriteteve braziliane shqiptari është koka e rrjetit të trafikimit të lëndës narkotike.

Gangsteri shqiptar, siç e cilësojnë mediet braziliane, dyshohet  se po tenton të largohet nga Brazili dhe  se mund të ndodhet  aktualisht në kufijtë e Bolivisë.

Policia sekuestroi gjithashtu dy telefona celularë të koduar, dy armë sulmi AK 47 dhe një USB që përmban një video regjistrim të procesit të ngarkimit të ngarkesës së kokainës në portin e shtetit Sao Paulo të Brazilit./abcnews.al/

Shpërndaje