Ad image

Në mbështetje të Ukrainës, Dritan Abazoviq dhe Edi Rama mbërrijnë në Kiev(VIDEO)

Kosova News
Kosova News 09:03 -15/06/2022

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dje së bashk me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq janë nisur drejt Ukrainës, me ftesë të Presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky

Kryeministri Abazoviq në mëngjesin e së mërkurës njoftoi se kanë mbërritur në Kiev me ç’rast shprehi solidaritetin dhe mbështetjen e tyre për Ukrainën në luftën e saj kundër agresionit rus.

Ai shkroi se Mali i Zi do të vazhdoj të përkrah Ukrainën në këtë kohë të vështirë

“Mbërritëm në Kiev me Edi Ramën për të ofruar mbështetje të sinqertë [Ukrainës] dhe qytetarëve të saj në mbrojtjen e të drejtës për liri. Mali i Zi  do të vazhdojë të ndihmojë Ukrainën në këtë kohë të vështirë dhe katastrofë humanitare”, shkroi ai në Twitter.

Shpërndaje