Ad image

Vëmendja te Kosova, por Liga e Kombeve sjell sonte edhe sfida të tjera interesante

Bekim Morina
Bekim Morina 16:22 -05/06/2022

Liga e Kombeve do të sjellë sonte edhe një tjetër raund të ndeshjeve ku nuk do të mungojnë disa sfida jashtëzakonisht interesante.

Padyshim se fokusi i të gjithë opinionit sportdashës në Kosovë do të jetë te përballja e “Dardanëve” me Greqinë në “Fadil Vokrri”.

Por, kjo mbrëmje sjellë edhe sfida të tjera ku duelet më interesante janë ati në Ligën A ku do të ballafaqohen Republika e Çekisë me Spanjën dhe Portugalia me Zvicrën.

Ndeshjet tjera janë këto:

Serbia-Sllovenia

Suedia-Norvegjia

Qipro-Irlanda Veriore

Gjibraltari-Maqedonia e Veriut

Bullgaria-Gjeorgjia

Shpërndaje