Ad image

UEFA s’do t’i numërojë medaljet e Ligës së Kampionëve për dy lojtarë të Real Madridit

Bekim Morina
Bekim Morina 20:14 -30/05/2022

Real Madridi fitoi 14 tituj evropianë dhe kështu tregoi edhe një herë paprekshmërinë e tij në Kontinentin e Vjetër kur bëhet fjalë për trofeun e garës më elitare.

Real Madridi fitoi 14 tituj evropianë dhe kështu tregoi edhe një herë paprekshmërinë e tij në Kontinentin e Vjetër kur bëhet fjalë për trofeun e garës më elitare.

Të gjithë lojtarët fituan medalje në Paris, por UEFA njoftoi sot se nuk do të regjistrojë zyrtarisht që dy lojtarët fituan Ligën e Kampionëve.

Sipas “Marka”-s spanjolle, bëhet fjalë për lojtarë që nuk luajtën asnjë minutë në edicionin e sivjetshëm të Ligës së Kampionëve.

Kështu, portieri rezervë, Andrea Lunina dhe mesfushori Isco, ndonëse kanë një medalje për të kujtuar, nuk do të llogariten në statistikat e tyre zyrtare.

Isco ka njoftuar më herët se po largohet nga klubi pas nëntë vjetësh, si lojtar i lirë.

Shpërndaje