Ad image

Shqipëria dhe Kosova përballen në grupmoshat U21, këto janë formacionet zyrtare

Kosova News
Kosova News 18:38 -13/06/2022

Shqipëria U21 do të jetë nikoqire e Kosovës U21 në ndeshjen e vlefshme për Grupin G të ndeshjeve kualifikuese për në Kampionatin Evropian 2023.

Të dy vendet tashmë kanë humbur çdo mundësi për të vazhduar tuje përtej fazës së grupeve, por do të kërkojnë fitore për ta mbyllur sa më mirë këtë cikël kualifikues, raporton KosovaPress.

Kosova është në vendin e katër me 11 pikë, kurse Shqipëria është një pozitë më poshtë me nënë pikë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Shpërndaje