Ad image

PSG, Chelsea dhe Tottenham kërkojnë Skriniarin

Kosova News
Kosova News 21:18 -10/06/2022

Inter ka refuzuar një ofertë prej 50 milionë euro nga Paris Saint-Germain për Milan Skriniar, duke kërkuar të paktën 70 milionë euro, ndërsa në garë janë edhe Tottenham dhe Chelsea.

Qendërmbrojtësi nuk do të lejohet të largohet për një çmim të ulët, pavarësisht faktit se kontrata e tij zgjat deri në qershor 2023, pasi edhe lojtari konfirmoi disa herë se dëshiron të qëndrojë në San Siro.

Sipas La Gazzetta dello Sport, PSG bëri një propozim fillestar në vlerë 50 milionë euro, por ai u refuzua nga Interi.

Interi e vlerëson qendërmbrojtësin sllovak minimum 70 milionë euro dhe kjo vlen edhe për palët e tjera të interesuara të tjera si Chelsea dhe Tottenham.

Mësohet se Paris Saint-Germain do ta rrisë ofertën edhe më lart në një përpjekje të dytë.

Objektivi tjetër i PSG për mbrojtjen është gjithashtu nga Seria A, me Napolin që kërkon 40 milionë euro për Kalidou Koulibaly, i cili është katër vjet më i madh se Skriniar./Telegrafi/

TAGGED: , ,
Shpërndaje