Ad image

Ndeshjet që do të zhvillohen sonte në Ligën e Kombeve

Kreshnik Llabjani
Kreshnik Llabjani 16:42 -09/06/2022

Liga e Kombeve vazhdon edhe sonte me raundin e rradhës të ndeshjeve në fazën e grupeve, edhe sonte do të ketë ndeshje interesante mes kombëtareve, ndër të cilat veçohet ndeshja Zvicër-Spanjë të cilat bëjnë pjesë në grupin 2 të Ligës A.

Pas dy ndeshjeve të zhvilluara deri më tani, Spanja ka grumbulluar vetëm dy pikë duke arritur vetëm dy barazime ndërsa Zvicra nuk ka pasur fillim të mbarë duke i humbur dy ndeshjet e para, madje duke u mposhtur nga Portugalia me rezultat të thellë 4-0.

Kombëtarja e Kosovës e pret Irlanden e Veriut, dhe pritet një lojë jazhtëzakonisht interesante.

Ndeshjet e tjera që do të zhvillohen sonte janë:

Portugal vs Czech Republic

  Norway vs Slovenia

  Sweden vs Serbia

 Greece vs Cyprus

 Gibraltar vs Bulgaria

  North Macedonia vs Georgia

  Malta vs Estonia

TAGGED:
Shpërndaje