Ad image

Liga e Kombeve – Holanda mysafire e Belgjikës, kampioni pret në shtëpi Danimarkën

Kosova News
Kosova News 15:06 -03/06/2022

Sonte do të zhvillohen disa ndeshje tejet interesante të vlefshme këto për fazën e kualifikimeve në Ligën e Kombeve.


Sonte do të zhvillohen disa ndeshje tejet interesante të vlefshme këto për fazën e kualifikimeve në Ligën e Kombeve.

Ndeshja hapëse e programit të sotëm zhvillohet nga ora 16:00, ku Kazakistani pret në shtëpi Kombëtaren e Azerbajxhanit, përcjell KosovaPress.

Pas këtij takimi, me fillim nga ora 18:00 do të zhvillohet ndeshja tjetër mes Letonisë dhe Andorrës, kurse me fillim nga ora 20:45 do të kemi disa përballje tejet interesante.

Kombëtarja e Holandës zhvillon ndeshje si mysafire kundër Belgjikës, kurse kampioni aktual, Franca, e pret në shtëpi Kombëtaren e Danimarkës.

Më poshtë mund të gjeni ndeshjet e sotme në kuadër të Ligës së Kombeve.

Liga A – Grupi 4

20:45 Belgjika – Holanda

Liga A – Grupi 1

20:45 Kroacia – Austria

20:45 Franca – Danimarka

Liga C – Grupi 3

16:00 Kazakistani – Azerbajxhani

20:45 Bjellorusia – Sllovakia

Liga D – Grupi 1

18:00 Letonia – Andorra

20:45 Lihtenshtajni – Moldavia

Shpërndaje