Ad image

Lazio nxjerr në shitje Hysajn

Kosova News
Kosova News 12:52 -12/06/2022
The player of Lazio Elseid Hysaj celebrating after score the goal during the match Lazio-Spezia at Olympic Stadium. Rome Italy, August 28th, 2021 Rome Italy - ZUMAm169 0132460120st Copyright: xMassimoxInsabatox

Lazio e ka nxjerrë në shitje lojtarin e Kombëtares Shqiptare, Elseid Hysaj.

Koha e Hysaj te Lazio mund të jetë më e shkurtë nga sa ishte paraparë, pasi klubi italian kanë vendosur ta shesin atë.

Sipas ‘Corrier dello Sport’ Lazio e ka vendosur ta nxjerrë në treg shqiptarin.

Sipas lajmeve që po qarkullojnë në Itali, thuhet se lojtari ka oferta nga Anglia, Gjermania dhe Spanja.

Hysaj u transferua te Lazio si një lojtar i lirë vitin e kaluar, pasi i skadoi kontrata me Napolin.

Shpërndaje