Ad image

Francë-Kroaci, formacionet zyrtare

Kosova News
Kosova News 20:08 -13/06/2022

Si dy kombëtare të stërmbushura me kualitete të futbollistëve, por që çuditërisht renditen të fundit në Grupin 1 të Ligës A në Ligën e Kombeve, Franca dhe Kroacia do të ballafaqohen sonte nga ora 20:45 në stadiumin “Stade de France” në Paris.

Franca është në vendin e katërt në grup me dy pikë, kurse Kroacia është një pozitë më lartë me katër pikë. Ky grup kryesohet nga Danimarka me gjashtë pikë, e ndjekur nga Austria me katër pikë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Franca: Maignan, Digne, Kimpembe, Konate, Kounde, Rabiot, Kamara, Goundoguzi, Nkunku, Mbappe, Benzema

Kroacia: Ivusic, Stanisic, Erlic, Sutalo, Juranovic, Kovacic, Brozovic, Modric, Pasalic, Budimir, Brekalo

Shpërndaje