Ad image

Barcelona – Sociedad, formacionet zyrtare

Kosova News
Kosova News 20:31 -25/01/2023

Barcelona është nikoqire e Real Sociedadit në Camp Nou për ndeshjen çerekfinale të Kupës së Mbretit.

Katalunasit kanë skuadër më të mirë se kundërshtari i tyre, ashtu që do të përpiqen të sigurojnë pjesëmarrjen në gjysmëfinale të kësaj gare.

Trajnerët Xavi Hernandez dhe Imanol Alguacil kanë bërë zgjedhjen e lojtarëve që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Kounde, Araujo, Christensen, Balde; Gavi, Busquets, Frenkie De Jong; Dembele, Lewandowski, Pedri.

Formacioni startues i Real Sociedadit: Remiro; Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Rico; Zubimendi, Pablo Marin; Brais Mendez, Kubo, Oyarzabal; Sorloth.

Shpërndaje