Ad image

A do të jetë Di Maria lojtari i 37-të që luan edhe për Real Madridin edhe Barcelonën

Kosova News
Kosova News 14:35 -08/06/2022

ANGEL DI MARIA është në prag të transferimit në Barcelonë dhe t’i bashkohet listës së 36 lojtarëvë të tjerë që përgjatë histroisë kanë luajtur për dy ekipet që përbëjnë derbin e quajtur El Clasico.

Ylli argjentinas, 34-vjeç, thuhet se ka pranuar të bashkohet me radhët e Nou Camp, pasi ka refuzuar një ofertë nga Juventusi pas largimit të tij

Gjatë viteve 2010-2015, Di Maria ishte paraqitur në 194 ndeshje për Real Madridin, por tani ai mund të thyejë zemrat e miliona tifozëve të Los Blancos.

Megjithatë, ai nuk do të ishte lojtari i pari që kalon nga njëra skuadër tek tjetra

Gjithsej, 36 lojtarë të tjerë kanë luajtur edhe për Barcelonën dhe Real Madridin gjatë karrierës së tyre duke përfshirë disa superyje të vërtetë.

Luis Figo

Ronaldo

Samuel Eto’o

Luis Enrique

Michael Laudrup

Gheorghe Hagi

Alfredo Di Stefano

Alfonso Albeniz, Lorenzo Amador, Jose Angel Berraondo, Albert Celades, Arsenio Comamala, Evaristo de Macedo, Enrique Normand Faurie, Mariano Garcia de la Puerta, Daniel Garcia Lara, Fernand Goyvaerts, Hilario, Laszlo Kaszas, Luciano Lizarraga, Julen Lopetegui, Luis Milla, Lucien Muller, Fernando Munoz, Alfonso Navarro, Chus Pereda, Alfonso Perez, Robert Prosinecki, Jose Quirante, Walter Rozitsky, Josip Samitier, Javier Saviola, Bernd Schuster, Miquel Soler, Justo Tejada, Ricardo Zamora.

Shpërndaje