Ad image

(VIDEO) Breshër e shi në Stroc të Vushtrrisë

Kosova News
Kosova News 14:14 -08/06/2022

Vendi ynë gjatë kësaj jave është duke u përballur me mot jo stabil.

 Si rezultat i kësaj Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës  (IHMK) ka njoftuar se sot pritet të ketë stuhi shiu dhe breshër, transmeton KosovaNews.

E me një situatë të tillë tashmë kanë filluar të përballen disa komuna.

Reshjet e shiut në orët e paradites në qytetin e Vushtriisë kanë bërë që disa rrugë të vërshohen nga uji, gjersa nuk ka munguar as breshëri.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka apeluar te qytetarët që të kenë kujdes gjatë këtyre ditëve që po përballemi me mot ekstrem.

Moti i ligë ka përfshirë disa komuna në vendin tonë.

LEXO EDHE:

Shpërndaje