Ad image

Policia e Kosovës konfiskon 90kg drogë, arreston dy persona

Jeton Sopa
Jeton Sopa 20:11 -03/06/2022

Policia e Kosovës gjatë dites së sotme  ka konfiskuar 90 kg drogë dhe ka arrestuar 2 persona.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sfeçla në faqen e tij në Facebook

“Janë konfiskuar 90kg drogë dhe janë arrestuar dy persona, bënë me dije Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla përmes një postimi në Facebook.

“Sapo u zbuluan mbi 90 kg drogë e llojit marihuanë dhe u arrestuan dy persona. Shqetësimi juaj për përhapjen e përdorimit të llojeve të ndryshme të drogave, sidomos nga fëmijët është thirrje për institucionet që të punojnë dhe luftojnë pakompromis grupet kriminale.

Kjo është vazhdimësi e angazhimit tonë të përbashkët në luftën kundër narkotikëve që po zhvillohet me sukses në tërë territorin e Republikës së Kosovës.

Mirënjohje për të gjithë zyrtarët e angazhuar maksimalisht në këtë drejtim, për të shkatërruar grupet kriminale dhe për të bërë vendin tonë të sigurt për të gjithë. Porosia është e qartë: Nuk do të bëjmë asnjë kompromis për asnjë individ dhe do të shkatërrojmë çdo grup të organizuar kriminal të cilët po trafikojnë apo po kultivojnë drogë në Kosovë. Atë do të bëjmë çdo ditë dhe në çdo cep të Kosovës! thuhet në reagimin e ministrit Sveçla. /KosovaNews

Shpërndaje