Ad image

Një 26-vjeçar gjendet i vdekur në Qendrën e Azilit në Lipjan

Bekim Morina
Bekim Morina 13:30 -05/06/2022

Një 26 vjeçar është gjetur i vdekur në Qendrën e Azilit në Magurë e Lipjanit.

Kështu tha për Klankosova.tv zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës Agron Borovci.

Borovci tha se policia ka nisur hetimet dhe me kujdes të shtuar po ndërmerr të gjitha veprimet e duhura.

“Rreth orës 09:15, është pranuar informata për një trup të pajetë, në Qendrën e Azilit në Magurë të Lipjanit. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe mjekët emergjent të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës, mashkull, 26 vjeç, shtetas i huaj. Aktualisht policia ka nisur një hetim mbi vdekjen, dhe me kujdes të shtuar po ndërmerr të gjitha veprimet e duhura hetimore dhe ekzaminuese, që do të ndihmonin hetimin e ngjarjes si dhe ndriçimin e plotë të rastit​”- tha Borovci.

TAGGED: , ,
Shpërndaje