Ad image

Ndalohen me 18 kg marihuanë, dy të arrestuar

Kosova News
Kosova News 12:12 -02/06/2022

Dy persona janë arrestuar dje në Prizren, konkretisht në autostradë, pasi që gjatë kontrollit të dy veturave të tyre janë gjetur dhe konfiskuar substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, me peshë rreth 18 kg.

Dy persona janë arrestuar dje në Prizren, konkretisht në autostradë, pasi që gjatë kontrollit të dy veturave të tyre janë gjetur dhe konfiskuar substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, me peshë rreth 18 kg.

Në cilësi të provave materiale janë sekuestruar dy vetura, dy telefona si dhe prova të tjera që ndërlidhen me rastin. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Shpërndaje