Ad image

Vdes një person në QKUK, familjarët dyshojnë se nuk iu dha tretmani i nevojshëm mjekësor

Kosova News
Kosova News 10:04 -12/06/2022

Një person i cili ishte transportuar para katër ditësh nga spitali i Pejës në QKUK, në Prishtinë, ka ndërruar jetë.

Familjarët e viktimës dyshojnë se nuk i është dhënë tretmani i nevojshëm mjekësor dhe kjo mund të jetë arsyeja që ka ndërruar jetë.

Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për Obduksion./kp/

TAGGED: ,
Shpërndaje