Ad image

Kryetari i Prishtinës i “dhez” i pari autoambulancat e reja (FOTO)

Kosova News
Kosova News 13:02 -24/11/2022

Katër autoambulanca i janë shtuar  Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë.

Këtë e ka bërë të ditur, Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, përmes një postimi në rrjetin social, Facebook.

Ishte Rama i pari i cili i provoi këto autoambulanca, përcjell Klankosova.tv.

“4 autoambulanca të reja i shtohen QKMF-së. Prioritet e kemi rritjen e numrit dhe cilësinë e shërbimeve shëndetësore për qytetarët e kryeqytetit”, ka shkruar ai në Facebook.

Shpërndaje