Ad image

Edhe 4 raste të reja me COVID-19

Kosova News
Kosova News 13:29 -05/06/2022

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se nga 243 testime, 4 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes, ndërsa janë shëruar 9 qytetarë.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 18 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.829.424 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.232 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.843 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Në vend janë edhe 59 raste aktive me COVID-19./21Media

TAGGED: , ,
Shpërndaje