Ad image

46 raste aktive me COVID-19

Kosova News
Kosova News 09:49 -12/06/2022

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.829.819 doza të vaksinës.

“823.408 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë dhe janë dhënë 102.957 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.240”, thuhet në njoftim.

Shpërndaje