Ad image

Rama: Nisma e “Ballkanit të Hapur” ka sjellë përfitime dhe rezultate konkrete

Kosova News
Kosova News 19:18 -07/06/2022

Kryeministri Edi Rama ishte sot në pikën doganore e Qafë-Thanës. Rama tha se tashmë është bërë e prekshme për qytetarët dhe bizneset përftimet dhe lehtësimet që sjell nisma e Ballkanit të Hapur për kalimin në kufi.

“Kjo është shumë e rëndësishme se kështu bëhet dhe konkrete për këdo që thotë se çfarë na duhet Ballkani i Hapur dhe për t’i dhënë fund të gjitha paranojave, e teorive konspirative dhe intoksikimit të propagandës që shkon kundër paqes dhe zhvillimit. Nga ana tjetër besoj se sa më shumë shembuj konkretë të jenë përpara syve të njerëzve aq më e thjeshtë bëhet gjithçka. Do të arrijmë të lehtësojmë ata që bëjnë tregti me këto vende dhe torturohen nga burokracitë doganore”, tha Rama në postimin e tij në ‘Facebook’

TAGGED: ,
Shpërndaje