Ad image

Abazoviqi më 29 qershor e viziton Serbinë

Kosova News
Kosova News 16:16 -08/06/2022

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka njoftuar se gjatë këtij muaji do të vizitojë Serbinë.

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, ai thotë se me presidentin serb Aleksandar Vuçiq ka rënë dakord që të dyja shtetet janë të drejtuara nga njëra-tjetra dhe se së bashku duhet të krijojnë një të ardhme evropiane të bazuar në pajtim dhe bashkëpunim.

“Mali i Zi dhe Serbia duan të rivendosin marrëdhëniet e tyre. Presidenti Aleksandar Vuçiq dhe unë ramë dakord që të dyja shtetet janë të drejtuara nga njëra-tjetra dhe se së bashku duhet të krijojnë një të ardhme evropiane të bazuar në pajtim dhe bashkëpunim. Jam shumë i kënaqur që më 29 qershor do ta vizitoj Serbinë”, ka shkruar kryeministri malazez, i cili sot ishte pjesë e Samiti “Ballkani i Hapur” në Ohër.

TAGGED: ,
Shpërndaje