Ad image
Scholz

Për herë të parë në historinë e vendit, një kancelar gjerman viziton institucionet shtetërore të Kosovës

Alban Begolli
Alban Begolli 11:52 -10/06/2022

Kryeministri, Albin Kurti ka publikuar pamje nga pritja që iu bë kancelarit gjerman, Olaf Scholz.

Scholz është pritur me nderime të larta shtetërore.

Tanimë takimi mes dyshes është duke u mbajtur me dyer të mbyllura.

Tanimë takimi mes dyshes është duke u mbajtur me dyer të mbyllura.

Kurti dhe kancelari Scholz, në këto momente po mbajë konferencë për media.

Shpërndaje